avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Blocare cont personal
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Blocare cont personal

Buna seara.Va rog sa ma lamuriti daca se poate intr-o problema:este legal ca o banca sa-mi blocheze si sa-mi retina bani de pe cardul de salariu pentru un credit al firmei la care sunt actionar?Mentionez ca sunt salariat la alta societate,salariul provine de acolo.
Numai daca clauzele contractului prevad acest lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Auto smart28 smart28 buna ziua, as vrea sa cumpar o masina la mana a doua si as dori sa o trec pe numele sotie deoarece eu am un credit la o banca pe care nu l-am achitat si a ... (vezi toată discuția)
Blocare cont salariu( concediu medical) AnaNicoleta AnaNicoleta Buna ziua , Va rog daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns la problema de mai jos. Am restante de plata la un card de cumparaturi la o banca si la aceeasi ... (vezi toată discuția)
Credit restant: albulescu albulescu Buna seara,daca cineva are o datorie de 2-3000 ron la banca neplatita de un an,iar dupa un timp aceea persoana sa angajat,iar plata salariului sau i se poate ... (vezi toată discuția)