Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CARNETE DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CARNETE DE MUNCA

Daca unul dintre asociatii unei firme (SRL) este Primaria , se mai plateste comision la ITM ?
Nu se plateste comision ITM, insa sunteti obligat sa depuneti Revisal-ul.
cum adica sa depuna Revisal?
Potrivit HG nr.161/2006 .... Fiecare angajator are obligatia de a infiinta un registru general de evidenta a salariatilor, denumit in continuare registru, si de a-l prezenta inspectorilor de munca, la solicitarea acestora.
Angajatorii au obligatia de a transmite registrul in forma electronica la inspectoratul teritorial de munca in a carui raza teritoriala isi au sediul sau domiciliul, dupa caz.
Cornel Vasile, Consilier juridic