avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice prag valoric pentru achizitie directa servicii ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

prag valoric pentru achizitie directa servicii hoteliere

Buna ziua!
Pana la ce prag valoric pot face achizitie directa de servicii hoteliere si de restaurant pe cod CPV 55000000-0 pe un an?
Va multumesc anticipat pentru raspuns!
Cel mai recent răspuns: ionut c , utilizator 18:41, 29 Iulie 2010
15000euro
Pana la 125.000euro
Multumesc pentru raspuns! Va rog sa-mi scrieti si unde anume in OUG 34 gasesc specificat acest prag.
aceste servicii se regasesc in anexa 2b. pana la o valoare estimata de 125.000 euro se pot achizitiona fara procedura. pe de alta parte aveti in vedere si art. 2 alin. 2 din hg 925/2006 care poate fi interpretat in fel si chip.
multumesc f. mult pt. raspuns! Am gasit si la art.16 (1) din oug 34 referire la anexa 2B.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exceptii ordonanta 34/2006 Ramona24 Ramona24 Buna ziua. Institutie publica trebuie sa cazeze pe o perioada de mai lunga de timp un grup de persoane.Din cate stiu serviciile de cazare sunt exceptate de ... (vezi toată discuția)
Servicii incluse in anexa 2b ianis31 ianis31 Pentru serviciile incluse in Anexa 2B si a caror valoare depaseste 125 000 euro, se specifica in ordonanta ca trebuie respectate art. 35-38 si 56. Dar la ... (vezi toată discuția)
Achizitie directa ajutor ! Razvan Popescu Razvan Popescu Buna ziua, rog sa ma informati si pe mine despre achizitia directa a produselor. Stiu ca e legala e prevazuta de art 19 din Oug 34/2006 stiu ca tr o nota ... (vezi toată discuția)