Forum Discuţii juridice Achiziţii publice prag valoric pentru achizitie directa servicii ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

prag valoric pentru achizitie directa servicii hoteliere

Buna ziua!
Pana la ce prag valoric pot face achizitie directa de servicii hoteliere si de restaurant pe cod CPV 55000000-0 pe un an?
Va multumesc anticipat pentru raspuns!
15000euro
Pana la 125.000euro
Multumesc pentru raspuns! Va rog sa-mi scrieti si unde anume in OUG 34 gasesc specificat acest prag.
aceste servicii se regasesc in anexa 2b. pana la o valoare estimata de 125.000 euro se pot achizitiona fara procedura. pe de alta parte aveti in vedere si art. 2 alin. 2 din hg 925/2006 care poate fi interpretat in fel si chip.
multumesc f. mult pt. raspuns! Am gasit si la art.16 (1) din oug 34 referire la anexa 2B.