Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Indemnizatie de handicap
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Indemnizatie de handicap

va rog sa-mi spuneti daca sora mea a decedat in 23 iulie mai primeste pensia de hand.. luna asta/? postasul nu a adus-o inca . muktumiri
Din Legea 448/2006:
Art. 57. -
(4) Plata prestaţiei sociale se face începând cu luna următoare depunerii cererii şi încetează cu luna următoare încetării dreptului la prestaţia socială respectivă.