Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Certificat grad handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Certificat grad handicap

Buna

Oare cand se pune in plata un certificat grad handicap primit in 02.07.2015 .
Am tot cautat si nu gasesc
Multumesc frumos
Dosarul de acordare drepturi intra in plata incepand cu luna urmatoare depunerii la serviciul de specialitate
Conditionat de fondurile acordate,sunt situatii in care plata efectiva se prelungeste cu 1-2 luni,timp necesar pentru rectificari si realocari financiare acoperirii necesarului
Plata prestaţiilor sociale (în sensul de constituire a dreptului) se face începînd cu luna următoare depunerii cererii şi încetează cu luna următoare încetării dreptului la prestaţia socială respectivă(art.57 alin.4 din Legea nr.448/2006).