Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Datorie fictiva la Orange
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Datorie fictiva la Orange

Buna ziua,
Am o problema cu compania de telefonie mobila ORANGE. Am avut un abonament facut la aceasta firma in anul 2000, contract ce l-am reziliat prin cerere de reziliere in septembrie 2001. La acea data am platit si ultima factura. Cei de la Orange, prin firma EOS, sustin ca eu am o datorie de 100 Ron, si ca nu am achiatt acea ultima factura, dar culmea este ca si ei sustin ca sunt inregistrat cu cerere de reziliere, si ca acel contract a fost reziliat in urma acelei cereri. Cu toate ca am achitat acea factura as dori sa stiu ce se poate intampla. Din cate cunosc, aceasta datorie, desi a fost platita, ar trebui sa se fi prescris dupa 5 ani (sau 3).

Va multumesc.
Tocmai asta e treaba lor, a celor care se ocupa de recuperarea creantelor, sa sperie ..... si cine cade in plasa, cade:D
..."SI MI-A ZIS SA NU MAI VB URAT CA EA IMI INCHIDE TELEFONUL CA NU E OPERATOARE E JURISTA SI CA PRIETENA MEA "...:)):)):))...
Faceti o plangere la reprezentanta Orange si cereti sa fiti contactati de departamentul juridic.
pai de ce sa contacteze departamentul juridic de la orange, daca ei s-au delimitat de aceste actiuni si au vandut datoriile catre societatea de recuperare?
Buna ziua.Acelas lucru l-am patit si eu cu ceva timp in urma insa datoria mea e de 780 RON. Intrebarea mea e urmatoarea.In primul rand e o greseala ce-am observat`o in contract Numele meu nu este scris corect. iar 2 la mana dupa cateva somatii de la EOS ignorate mi-a venit o hartie de la nu mai stiu ce barou... avocatura... pe care scrie mare ATENTIE si imi spune ca in termen de 5 zile daca nu platesc ajunge in instanta. am vb. cu cei de la EOS la telefon inainte insa i-am tot amanat luand in considerare cele citite aici.Astept si eu un raspuns.Va multumesc