avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... oug 58/2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

oug 58/2010

Revine sau nu , platitorului de venit de natura profesionala, obligatia de declarare, calcul,retinere si plata contributiilor individuale de asig.so.,san.,somaj?
Cel mai recent răspuns: bosi , utilizator 10:43, 5 August 2010
Obligatiile de declarare si plata, conform Normelor metodologice, revine persoanelor care realizeaza venituri de natura profesionala.
leontina frigioiu a scris:

Revine sau nu , platitorului de venit de natura profesionala, obligatia de declarare, calcul,retinere si plata contributiilor individuale de asig.so.,san.,somaj?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conventie civila alinaelenamustatea alinaelenamustatea Buna dimineata, De mare ajutor mi-ar fii daca ma poate ajuta cineva in privinta unei probleme. Am trei angajati la o asociatie de proprietari, ... (vezi toată discuția)
Oug 58 conventie nu cim gherescuclaudia gherescuclaudia Buna ziua, Am conventie civila cu doua firme. Una din acestea plateste tot impozitul pe venit, cealalta plateste 10% , restul de 6% trebuie platit de ... (vezi toată discuția)
Contributii pt.norma venit gheorgheciuca gheorgheciuca Sunt salariat angajat cu contract de munca pe termen nelimitat cu norma intreaga. De asemenea, prestez si servicii de instructor auto independent autorizat de ... (vezi toată discuția)