Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punct lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punct lucru

Societate comerciala romana, antreprenor general, in baza unui contract cu terta persoana referitor la constructia la cheie a unui imobil, deruleaza lucrarile de constructii timp de 18 luni intr-o localitate diferita de cea in care se afla sediul societatii.
In acest proiect sunt implicate 20 persoane angajate ale societatii.
Este obligatorie declararea ca punct de lucru a acestui santier?
da este oblogatorie..
Se poate sa-mi spuneti legea in care este precizata aceasta obligativitate?
legea societatilor comerciale, actele normative ce reglementeaza activitatea registrului comertului
este obligatoriu declararea punctului de lucru, Legea 31/90 si statutul societatii.
Declaratia pe propria raspundere pe care ati dat-o la infiintarea firmei trebuia completata cu activitate la terte persoane.