Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Cand?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Cand?

In ce data se va desfasura in acest an examenul de intrare in barou?
Art.4 pct.(4) din R E G U L A M E N T – CADRU
privind organizarea examenului de primire în profesia de avocat

- Data, Centrul de evaluare, taxa de înscriere şi modalitatea de plată vor fi publicate pe website-ul UNBR şi vor fi anunţate într-un ziar de mare tiraj cu cel puţin 60 de zile înainte de data stabilită pentru examen.
În termen de cel mult 5 zile de la publicare, fiecare Barou va anunţa, prin publicare într-un ziar local şi pe website-ul Baroului, organizarea examenului.
a_fleancu a scris:

Momentan nu a aparut nimic concret.

Citat din Hotararea nr.843 din 16 iunie 2010 a UNBR:

"Art. 1. – Se stabileşte data de 10 noiembrie 2010 ca dată de începere a
desfăşurării examenului de primire în profesie ca avocat stagiar precum şi a
examenului de primire în profesie pentru persoanele care au absolvit examenul
de definitivat în alte profesii juridice."

[ link extern ]
in luna noiembrie se va sustine examenul in acest an. bafta!
Multumesc multa si bafta tuturor!