Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Semnaturi false in proiecte europene
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Semnaturi false in proiecte europene

In ce conditii procurorul poate da SUP , daca judecatorul a dispus inceperea urmaririi penale pentru fals si uz de fals in proiecte europene ?
Buna ziua !
Legea procesual penala prevede ca, in cazul cand se constata, printr-o expertiza medicala, ca invinuitul sau inculpatul sufera de o boala grava, care il impiedica sa ia parte la procesul penal, procurorul poate dispune, prin ordonanta, suspendarea urmaririi penale.
Cu stima !