Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionar public+medic rezident
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionar public+medic rezident

Se poate ca un functionar public (de profesie medic uman) sa fie in acelasi timp si medic rezident?Exista o incompatibilitate in acest sens?
Buna ziua !
Avand in vedere prevederile legii 330/2009 care modifica art. 96 legea 188/1999
care are urmatorul cuprins :
"(1) Functionarii publici pot exercita functii sau activitati in domeniul didactic, al cercetarii stiintifice, al creatiei literar-artistice si in alte domenii de activitate din sectorul privat, care nu sunt in legatura directa sau indirecta cu atributiile exercitate ca functionar public potrivit fisei postului.” " ,
consider ca va aflati in situatie de incompatibilitate ...