Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale COSTURI SI TAXE ONRC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

COSTURI SI TAXE ONRC

Poate sa ma ajute cineva cu un raspuns vis-a-vis de costurile de la ORC si anume:
-ce m-ar costa mai putin sa suspend activitate firemi sau sa cesionez partile sociale catre altcineva?
Multumesc
Suspendarea firmei costa mai putin decat cesionarea partilor sociale.
taxele la onrc pt suspendare sunt in jur de 300 lei iar pt cesiune peste 600 la care trebuie sa adaugati onorariu avocatului pt ca va fi greu sa va descurcati in cazul cesiunii,sunt multe acte si destul de complexe.