Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... investitile facute de chirias
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

investitile facute de chirias

Ce se intimpla daca nu recunosc investitile facute de chiriasi? au facut totul fara aprobare proprietarului
depinde ce fel de investitii..vb cu av dvs;nu cred ca fara aprobare, daca erati dvs in locul lui?va da in judecata si cu siguranta va proba tot
chiriasii au avut contract cu dvs in timp ce au facut aceste imbunatatiri?
Nu au avut contract cu mine? proprietarul a fost Statul Roman cind au facut ei investiiN anul 2007 mi sa retrocedat apartamentul acuma sint proprietar
Din anul 1990 sint chiriasi in acest Apartament.
Chiriasi au facut o serie de lucrari; au schibat geamurile au pus termopan
au facut izolati termica exterioara au pus faiante au stricat o perete ca sa faca baia mai mare spun ca au inlocuit instalatia electrica. toate aceste lucrari aufacut fara aprobare? dela fostul proprietar Spatiul Locativ care era proprietarul pina la retrocedare..Necesara si utile era numai incalzirea centrala. Intrebarea mea este? Pentru toate lucrarile ce au facut nu trebuie sa prezinte chitante de plata daca au facut cu firme autorizata aceste lucrari daca se va face expertiza judiciara.

Trebuie sa recunosc eu aceste investiti ce au facut fara aprobare. in afara de incalzirea centrala sau nu?
.