Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... imobil preluat abuziv de stat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

imobil preluat abuziv de stat

mi-au fost confiscate -preluate abuziv niste terenuri in Bucuresti in baza legii 58/1974. am chemat in instanta primaria municipiului bucuresti si mi se zice sa fac dovada ca ea este cea care a preluat imobilul. legea spune ca imobilele in accea situatie, erau preluate de stat, dar unde sa gasesc care anume institutie a statului le-a preluat?
Depuneti demersuri si itneresati-va ce institutie v-a prelaut imobilele abuziv
pentru a nu avea suprize sa vi se respinga cererea.
Aflati numarul decretului prin care v-au fost preluate imobilele,
depuneti cereri al Arhivele statului.