Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Clasificarea NISA la OSIM magazin online?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Clasificarea NISA la OSIM magazin online?

Buna ziua,

Stiti cumva in ce clasa / clase trebuie sa inregistrez o marca pentru un magazin online care vinde parfumuri?

Functionarul de la osim mi-a spus sa inregistrez la clasa 35, 36 nici ea nu stia, nu la clasa 3 care detine produse de parfumerie pe motivul ca nu le produc ci eu le vand
Buna ziua,

Eu va sfatuiesc sa inregistrati pe clasele 3 si 35, astfel incat sa va delimitati foarte bine nisa de piata, pe care doriti sa va promovati marca.

E destul de mult de explicat. Cel mai bine va puteti lamuri descarcand si studiind urmatorul document de pe site-ul OSIM: [ link extern ]

In plus, inregistrarea pe doua clase NISA nu difera prea mult de inregistrarea pe o singura clasa, din punct de vedere al taxelor.