Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare auto catre firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare auto catre firma

Buna ziua. As dori sa intreb daca in cazul vanzarii unui autoturism proprietate a unei persoane fizice catre o societate, trebuie incheiat un contract de vanzare-cumparare la notar, sau pe anumite formulare tipizate, sau este perfect valabil un contract tip formulat de societate? Multumesc
Pe formulare tipizate e in regula, si simplu, puteti de asemenea sa faceti si contractul de vanzare-cumparare la societate, cum preferati ...nu aveti nevoie de notar.
La un birou de copiat acte. Gasiti la dansii formulare.
atentie! nu se poate deduce tva-ul in cazul acesta.