avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere INM 2011
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere INM 2011

Stiu ca e cu o zi mai devreme, dar....;) hai sa-l demaram. Topicul, adica.
De postat, eu zic ca de maine:) , dupa afisarea baremului din inm 2010.
buna, sunt noua pe aici, vreau sa va urez tuturor spor la invatat si sa trecem cu brio examenul din august:D.Ptr.inceput am 2 intrebari:
Voi ce carti de teste aveti, si cat timp alocati unei materii?1 sap,2...3...cum procedati?
Cred ca ar trebui sa existe un singur thread despre examenul din august 2011.
Exista deja unul dedicat exclusiv celui din august aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Prezentul threadul e unul generic pt toate examenele de INM din 2011.
Spre a se evita confuziile si pierderea de vreme cauzata de trecerea de pe un thread pe altul, propun fie sa postam numai pe celalalt (linkul de mai sus) fie moderatorii sa uneasca cele 2 threaduri intr-unul singur.
Spor la invatat!
buna seara oare imi raspunde cineva trataele din 2008 sunt ok sau trebuie achizitionate exclusiv din 2010?
deranjez?
Buna! Sunt noua pe forum si ma numar printre cei care dau la INM, normal. As dori si eu carte lui Streteanu, va rog! Cine o are mi-o poate trimite aici:aldea_anacristina@yahoo.com. Multumesc aniticipat! :)

Alte discuții în legătură

Bibliografie admitere inm Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Pentru admiterea la INM bibliografia de examen este aceasi in fiecare an? Sau macar asemantoare? Daca nu cum se pot oamenii pregati in doar 60 de ... (vezi toată discuția)
Admitere inm 2010 ENGFULL ENGFULL haideti sa ne apucam de treaba sa incepem cu cartile necesare pentru studiu poate dintre cei care au reusit anul acesta ne mai posteaza o data cartile de ... (vezi toată discuția)
Admitere magistratura / inm - cartile din care invatati CATALINA29 CATALINA29 Vă rog să-mi spuneti si mie care este bibliografia recomandată (preferată) pentru pregătirea examenului de admitere in magistratură/INM . Vă multumesc! (vezi toată discuția)