avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere INM 2011
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere INM 2011

Stiu ca e cu o zi mai devreme, dar....;) hai sa-l demaram. Topicul, adica.
De postat, eu zic ca de maine:) , dupa afisarea baremului din inm 2010.
Actiunii civile din cadrul procesului penal i se aplica dispozitiile procedurale referitoare la procesul civil sau procesul penal?
Si aici ma refer la : citare, mijloace de proba, etc.
Si care este temeiul legal, sau ma rog ...daca sunt opinii separate in acest sens,.
Solicit informatii in acest sens deoarece sunt instante care pretind ca actiunii civile din cadrul procesului penal i se aplica procedura civila iar late instante sustin contrariu, adica se aplica numai dispozitiile procedurale penale.

Va multumesc.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
penal
Buna. Stie cineva daca s-a adoptat schimbarea modalilitatii de concurs pt la vara? Ziceau ca vor sa introduca si speta plus ca primul test va conta doar in proportie de 40%, rationamentul logic 20%, speta 20%, interviul 20%. Si mai vroiau sa bage pragul de 50 de intrebari la test, nu 70 cum era pana acum.
Va rog sa-mi raspundeti daca aveti ceva noutati. multumesc.
vanity85 a scris:

Buna. Stie cineva daca s-a adoptat schimbarea modalilitatii de concurs pt la vara? Ziceau ca vor sa introduca si speta plus ca primul test va conta doar in proportie de 40%, rationamentul logic 20%, speta 20%, interviul 20%. Si mai vroiau sa bage pragul de 50 de intrebari la test, nu 70 cum era pana acum.
Va rog sa-mi raspundeti daca aveti ceva noutati. multumesc.


Se pare ca nu se modifica structura examenului, cel putin a celui din august.
Punctul 46 [ link extern ] /
Succes!
Salutare tuturor!In august anul acesta vreau sa incerc si eu ...Sunt increzatoare in mine si in fortele mele , sper sa si reusesc , lucru pe care de altfel vi-l doresc si voua.Ce vreau sa va spun este ca eu nu ma omor cu ,,tocitul'', consider ca cel mai important este exercitiul . Cat mai multe teste , grile , spete ...Si ar mai fi ceva , care iarasi e mult mai imp din punctul meu de vedere , cel putin , si anume perspicacitatea , istetimea ...sa-ti mearga mintea cum se zice ...sa nu ne lasam condusi de emotii si sa ne mai scoatem din cap ideea ca tocind vom reusi vreodata !!
Va salut si ..multa bafta!!

Alte discuții în legătură

Bibliografie admitere inm Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Pentru admiterea la INM bibliografia de examen este aceasi in fiecare an? Sau macar asemantoare? Daca nu cum se pot oamenii pregati in doar 60 de ... (vezi toată discuția)
Admitere inm 2010 ENGFULL ENGFULL haideti sa ne apucam de treaba sa incepem cu cartile necesare pentru studiu poate dintre cei care au reusit anul acesta ne mai posteaza o data cartile de ... (vezi toată discuția)
Admitere magistratura / inm - cartile din care invatati CATALINA29 CATALINA29 Vă rog să-mi spuneti si mie care este bibliografia recomandată (preferată) pentru pregătirea examenului de admitere in magistratură/INM . Vă multumesc! (vezi toată discuția)