Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii

buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca un medic care are cabinet medical individual (mai exact un medic stomatolog) trebuie sa plateasca contributii la somaj?
Dar daca este pensionar?
va multumesc.
Daca este pensionar - NU. daca este salariat si are si cabinet DA,daca este asigurat in baza legii 19 la CAS acum datoreaza si somaj.