Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... medicii ( pfa ) au activitate dependenta sau ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

medicii ( pfa ) au activitate dependenta sau independenta?

Cum cataloghez PFA-urile cu care colaborez in PFA cu activitate dependenta sau PFA cu activitate independenta in urmatoarea situatie : Un SRL cu activitate de asistenta stomatologica are contracte cu 3 "genuri" de PFA respectiv :
- PFA tehnica dentara - care vine ridica comanda insotita de amprenta , realizeaza lucrarea si mi-o livreaza insotita de factura
- PFA medic chirurg stomatolog (angajat cu CIM la o alta societate )la care apelez odata la 2-3 luni in situatii extreme si care imi emite factura la sfarsitul zilei respective pe sumele ce reprezinta procentul pe care l-am negociat cu domnia sa
- PFA medic stomatolog ( fara CIM in alta parte ) care colaboreaza si cu mine si cu alte societati si care vine 2-3 ore pe saptamana , foloseste de la mine doar scaunul stoma , restul turbine , micromotoare si alte tampenii sunt ale medicului personale , iar factura imi emite la sfarsit de luna tot pe sumele ce reprezinta procentul negociat.
Care din cele 3 pfa-uri sunt cu activitate dependenta?
parerea mea ca ultima varianta care a-ti descris-o PFA medic stomatolog. s-ar putea incadra la activitate dependenta! primele 2 variante nu!