Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reziliere contract servicii Internet
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reziliere contract servicii Internet

sunt bogdan am faqt un abonament pe un an la orange internet...perioada a trecut eu am continuat fara a mai face contract si akm vreau sa reziliez contractul......am sunt la 408 de 3 ori si mereu mi sa spus k voi fi sunat dar nu m-au sunat. Ce pot sa fac?
Duceti-va la un dealer al operatorului de telefonie si solicitati rezilierea contractului avand in vedere situatia existenta . Eu asa am procedat si am rezolvat-o ....:D
In cazul contractelor Orange, dupa perioada minima contractuala, abonamentul se prelungeste tacit in caz de nedenuntare cu o perioada egala cu durata minima contractuala. Acest aspect este prevazut expres in contract. Aduceti la cunostinta Orange ca doriti rezilierea contractului, urmand sa cereti un punct de vedere scris, punct de vedere care sa tina cont de Legea 161/2010.

Av. Adrian Albu SCA MOROIANU, ALBU & IORDANESCU
dar dupa ce trimit cererea la orange....trebuie sa ma anunte ei sau s-a terminat si gata? pur si simplu?

Astept vreun telefon de la ei?