Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua,
sunt in fata unei executari silite si vreau sa stiu daca se poate executa locuinta in care stau , locuinta care este proprietatea mamei mele, eu neavand niciun drept asupra locuintei,

Multumesc pt. raspunsuri dar as vrea sa mai intreb ceva.
Mentionez ca executorul a spus ca intrucat am popriri pe salariu si am adresa din cartea de identitate la acea locuinta (comuna cu a mamei mele) va trece la executarea locuintei
cris7424, utilizator
Nu !
Executarea silita este indreptata doar impotriva bunurilor ce va apartin.

andymaurul
Nu, nu se poate executa locuinta mamei dvs. deoarece datoria -debitul va apartine ( datoria este personala) si nu poate fi executat decat bunul/urile , venitul sau un eventual cont bancar daca aveti , ale datornicului deci si nu ale altei persoane.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
colegii mei au perfecta dreptate, executorul judecatoresc a dat dovada de neprofesionalism amenintandu-va cu executarea silita asupra unui imobil proprietate a altcuiva
avocat Cristina Popescu
Nu se poate executa locuinta mamei Dvs., daca nu aveti nici un drept de proprietate.

Av. Adrian Albu SCA MOROIANU, ALBU & IORDANESCU: