Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... somajul tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

somajul tehnic

Buna ziua
Va rog sa imi spuneti daca in somaj tehnic se mai platesc la stat contributiile si ce are de pierdut un angajat in aceasta situatie.

sadaka a scris:

Buna ziua
Va rog sa imi spuneti daca in somaj tehnic se mai platesc la stat contributiile si ce are de pierdut un angajat in aceasta situatie.

In asa zisul " somaj tehnic", CIM este suspendat. In acest caz, perioada nu este vechime in munca.
Sa inteleg ca nici contributiile la stat nu se platesc pe perioada somajului th................:-/
sadaka, utilizator
NU se retin din cei 75 % si ca atare nici nu se vireaza.
Am revenit ....., sa stiti ca la ITM mi-au spus ca nu mai exista somajul th. de la 1 inamuarie2007 ..., ca sa vezi :(;)
~ Conținut șters la cerere ~