Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ..stenografierea dezbaterii ..!!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

..stenografierea dezbaterii ..!!

..Pentru a responsabiliza si a atrage atentia unor erori evidente de care sa se tina cont la urmatoarele cai de atac , conform art.149. C p civila poate fii solicitata stenografierea dezbaterii !!..
,,Art. 149. - Instanta va incuviinta stenografierea dezbaterilor, in total sau in parte, la cererea partii. ''
Aceasta solicitare trebuie facuta in scris sau verbal si daca este necesara ca aceasta sa se faca la fiecare termen ?
:stunned:Va multumesc !
tutu12, utilizator
.. eu va multumesc !
Cu respect si ... numai bine !=D>;)