avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ..stenografierea dezbaterii ..!!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

..stenografierea dezbaterii ..!!

..Pentru a responsabiliza si a atrage atentia unor erori evidente de care sa se tina cont la urmatoarele cai de atac , conform art.149. C p civila poate fii solicitata stenografierea dezbaterii !!..
,,Art. 149. - Instanta va incuviinta stenografierea dezbaterilor, in total sau in parte, la cererea partii. ''
Aceasta solicitare trebuie facuta in scris sau verbal si daca este necesara ca aceasta sa se faca la fiecare termen ?
:stunned:Va multumesc !
Ultima modificare: Joi, 2 Septembrie 2010
tutu12, utilizator
Cel mai recent răspuns: tutu12 , utilizator 16:38, 2 Septembrie 2010
.. eu va multumesc !
Cu respect si ... numai bine !=D>;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stenografierea dezbaterilor Georgelius Georgelius Conform art. 149 C. pr. civ., partea poate solicita stenografierea dezbaterilor, aplicandu-se procedura privind expertii. Astfel, instanta, admitand, mi-a pus ... (vezi toată discuția)
Declaratie parte vatamata - lipsesc afimatii facute de acesta pitic1991 pitic1991 Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Sunt inculpat intr-un proces penal. In declaratia data de partea vatamata am constatat in momentul in ... (vezi toată discuția)
Expert stenogarf eugen82 eugen82 Vreau sa cer stenografierea intr-un dosar la Curtea de Apel Bucuresti. Stie cineva daca exista lista cu astfel de experti la C.A.B.? sau la Min.Justitiei? ... (vezi toată discuția)