Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Weed Shop
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Weed Shop

1. Ce consecinte am daca un client fie minor fie adult cumpara un produs de la mine de la magazin (Spice Shop) , si i se face rau ajunge la spital sau doamne fereste de un deces.

2. Daca nu sunt autorizat cu nimic ?
Pai da asta am intrebat , adica ce consecinte e posibil sa suport daca sunt autorizat si se intampla un deces sau o imbolnavire?

Si ce consecinte suport daca se intampla la fel un deces sau o imbolnavire si eu nu am nici un act la ele nici o autorizatie .. pur si simplu pe sub mana !

In ambele situatii daca ati putea sa mi raspundeti mai concret cu consecintele suportate!

O zi buna!
Daca sunteti autorizat sa comercializati acele produse si ati desfasurat activitatea cu bunacredinta nu veti suporta nicio consecinta.
In situatia in care le comercializati fara a poseda o autorizatie, ba mai mult decat atat nu sunt inregistrate in contabilitatea societatii si ar interveni imbolnavirea sau decesul unei persoane intrati sub incidenta legii penale la capitolul infractiuni contra vietii, integritatii corporale si sanatatii in functie de incadrarea facuta sunteti pasibil de condamnare.
va rog spuneti-mi de unde se elibereaza aceasta autorizatie de functionare?