Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... responsabilitati f.multe si retributie care streseaza!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

responsabilitati f.multe si retributie care streseaza!!

caut legislatie si functii compatibile cu cea de functionar ad-tiv .I(unitate bugetara)care sa-mi confirme ca dupa 15 ani vechime,multa pregatire teoretica( studii postliceale,calculator,asistent manager,licenta in drept ) cu f.multe responsabilitati (secretariat,tot ce tine de corespondenta intrari-iesiri,redactat adrese,transmis fax-uri,posta, e-mail-uri,lucrari,termene,copiator etc.,precum si relatii cu publicul (eliberat si intocmit adrese,adev.per.fizice si juridice etc.) ,dupa reducerea aplicata sunt retribuita cu 800 lei.
ma intreb si caut explicatii ,dar nu le gasesc ..
e un abuz sau salariul e facut "dupa ureche" fara a se tine seama de nimic??!!
va rog ,ajutati-ma cu informatii.
va multumesc!
Omiteti esentialul : ce functie detineti?
Atributiile sunt pentru functia de secretara. Astfel ca licenta in drept nu este relevanta cu privire la activitatea pe care o aveti.
Studiile postliceale in ce domeniu sunt? secretariat ? altceva?
Asistent manager sunteti calificata prin cursuri de calificare?
adelaida_07, utilizator
sunt functionar ad-tiv. ,dar atributiile sunt,dupa cum ati remarcat ,de secretara.
Da ,ptr.as.manager am studii de calificare.Am considerat ca studiile juridice ma vor ajuta,fiindca "ma lovesc" mult de legislatie (in raspunsurile catre institutii cat si in relatiile cu pacientii ,cu apartinatorii,etc.).
Studiile postliceale sunt de asist.medicala.
Am omis sa specific ca lucrez intr-un spital de psihiatrie (cu asta trebuia sa incep.nu?)
maria tofan, utilizator
Onorabil faptul ca ati dorit sa va dezvoltati abilitati personale prin studii postliceale si universitare dar nici una dintre calificari nu va indreptatesc la un salariu mai mare.
Studiile postliceale ca asistenta medicala nu au relevanta in munca de functionar administrativ si nici cele juridice.
Daca doriti o alta salarizare valorificati una dintre cele doua diplome.
Singura calificare, cea de asistent manager, este compatibila cu functia si este o calificare pentru studii medii.
Fiecare considera ca este prost salarizat dar aici nu este nimic ilegal in salarizarea dvs.
multumesc ptr.precizari!
O zi placuta!