Forum Discuţii juridice Achiziţii publice referitor bibliografie ptr.promovare in functie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

referitor bibliografie ptr.promovare in functie

Buna ziua!
Sunt licentiata in drept si lucrez ca secretara .
De curand am depus o cerere ptr.promovarea in functie ,a fost aprobata si am fost informata ca voi sustine un examen, ptr. postul de functionar ad-tiv. -achizitii publice.
Inca nu am primit bibliografia si as dori ,daca stie cineva in ca ar putea consta,sa-mi comunice.
Va multumesc foarte mult!
Buna ziua,

Cel mai simplu ar fi fost sa intrebati colegii de la compartimentul intern specializat in achizitii publice. In ceea ce priveste bibliografia incepeti prin a studia OUG nr. 34/2006, cu modificarile si completarile ulterioare precum si 925/2006, cu modificarile si completarile ulterioare. De obicei se solicita si Legea nr. 215/2001, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare precum si Legea nr. 188/1999 republicata, cu modificarile si completarile ulterioare.
Multumesc f.mult!