Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... infiintare firma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

infiintare firma

Buna ziua,

Ma aflu in situatia de a fi fortat (subtil, psihologic) sa imi dau demisia.In domeniul in care lucrez am ceva experienta...as dori sa incep propria afacere...ce pasi trebuie sa urmez....ce sanse am cu acest nou program de microfinantare Progress?

multumesc anticipat
[ link extern ]

''Instrumentul de microfinanţare Progress va deveni operaţional în iunie 2010. Persoanele interesate trebuie să contacteze furnizorii de microcredite din propria ţară. Aceştia pot fi bănci, mici societăţi de creditare fără scop lucrativ, instituţii de garantare şi alţi furnizori de produse de microfinanţare destinate microîntreprinderilor.''
Sanse...pai depinde, daca e la fel ''sistemul''(mita...si alte cele) cu cel al fondurilor de la UE,atunci #-o no comment.
bucur_adriana, utilizator