Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Numere provizorii
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Numere provizorii

1.daca am avut numere provizorii timp de trei luni.. facind R.A.R-ul am constatat ca taxa de inscriere este f. mare asa ca am renuntat . si avind numere de anglia nu le am trimis inapoi, si le am pus inapoi ca aveam valabila asigurarea, din anglia asa ca pot sa merg odata ce asigurarea mea este valabila? am intrebat politia ce fac eu acum taxa e ste odata cit masina.. eu nu pot sa o platesc asa ca imi pun numerele inapoi.. la care el a raspuns daca ai asigurare valabila poti.. asa ca vreau sa stiu exact daca se poate . Multi dau raspu nsuri gresite.. [de vina e comoditatea] asa ca intreb aici poate un specialist ma poate ajuta.. dar va rog cit mai repede ca trebuie sa circul va multumesc
beat_bitu@yahoo.com, utilizator
da, se poate daca aveti resedinta in Anglia sau daca aveti procura sau contract de comodat sau mandat sa circulati cu masina de la proprietar..altfel va treziti ca va ridica numerele de pe masina..ca mai sunt si din astia..si inca ceva.. daca acum credeti ca e taxa mare, sa vedeti cat va fi de mare dupa 1 ianuarie 2011.. ca iar se va mari
pai am adresa.. in londra. asa ca nu e o problema asta una a doua cine sa mi ridice masina. politia romana? si daca taxa va mai creste.. nu o mai inscrim deloc mergem asa cu asigurare de anglia si gata
dar problema era ca e mai scump aici si de aceea vream sa o inscriu in romania ca e mai ieftin.. dar ne vom rezuma aici.. deci inca o data sa inteleg mai bine..se poate ?k atunci multumesc pt. sfat..raspuns ..[help]