Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... prestare servicii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

prestare servicii

Am semnat un contract cu o firma pentru a construi o casa.I-am dat un avans de 25%din lucrare iar proprietarul a intinso imediat ce a luat banii fara sa execute absolut nimic din lucrare.Va cer parerea unde se incadreaza fapta inselaciune sau abuz de incredere...Mi-a recomandat cineva sa-l actionez in instanta pe civil ,insa persoana care detine firma respectiva nu are nici un bun pe numele sau pt a fi confiscat....
Cred ca nu o sa mai vezi niciodata nimic de la el.
Poti sa incerci cu o plangere penala, insa nu stiu la ce te ajuta.