Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... jignirile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

jignirile

sunt casatorita de 6 ani iar socrii sunt ardeleni iar parintii mei moldoveni.
de aici toate problemele pt ca socrii nu au fost niciodata deacord cu casatoria fiului lor cu o moldoveanca. dar in ultimul timp e tot mai rau pt ca cumnata mea sa casatorit cu un banatean care pt ei e ca dzeu, si pe mine in fiecare saptamana ma fac in toate felurile iar acum a inceput si cumnatul. de la moldoveanca nespalata si paduchioasa pana la curva am fost facuta in toate felurile. pot depune o plangere pt jignire??????'
nu:(
de ce?
pot sa aduc convorbiri tel in care se aude vocabularul lor
Cu siguranta ca exista calomnie dar nu cred ca rezolvati nimic cu depunerea unei plangeri penale.
dar pe civil?