Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... penalitati
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

penalitati

in comercial, penalitatile pot fi mai mari ca debitul? parca exista o ordonanta care interzoce inserarea unor asemenea clauze in contracte.. ma poate cineva ajuta? stiti despre ce prevedere este vorba?
trebuie sa existe clauza expresa in contract in sensul ca valoarea penalitatilor poate depasi valoarea debitului