Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiuni
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiuni

In urma decesului unei persoane care nu are proprietati se mai deschine succesiunea?
nici bunuri mobile si nici imobile nu are?
Raspunsul este da indiferent ca are sau nu proprietati.Deschiderea succesiuni dovedeste pentru urmasi caliatea lor de mostenitori ai defunctului..Desigur daca se doreste.Daca nu se poate renunta.Depinde daca va intereseaza numai din punct de vedere material sau sentimental acest lucru. Sunt multe aspecte .
Poate are datorii.
Cineva trebuie sa le achite.