Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale deschidere afacere pfa,srl sau ii?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

deschidere afacere pfa,srl sau ii?

Pentru a deschide o afacere de prestari servicii (pompe funebre) si una de comercializare de produse alimentare si nealimentare(gen butic) pentru ce este mai bine a opta atat din punct de vedere financiar pentru profit.Mentionez ca spatiul este al meu.
cereti opinia unui contabil, se vor face niste estimari ale vanzarilor/ cheltuielilor, sau daca aveti experienta pe domeniu spuneti ce cifre se realizeaza din vanzari si cheltuieli si vedeti care dintre cifre va este mai avantajoasa
Si eu sunt interesata de subiect. Astept opinia specialistilor din mai multe unghiuri.
Va recomand o ii deoarece contabilitate se tine in partida simpla( nu aveti nevoie de contabil angajat, doar de sfaturile unuia 2-3 luni la inceput de drum) si puteti sa aveti pana la 5 angajati. Actele necesare pentru infiintare le gasiti aici:
[ link extern ]
SUCCES!