avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 422 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... varsta minima de pensionare in grupa 1 de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

varsta minima de pensionare in grupa 1 de munca

Am fost angajat in petrol 03.08.1974 , din iunie 1977pana in noiembrie 1978 stagiu militar continuat tot la schela modarzau fara grupa de munca pana in 1 septembrie 1985. Din 1985 pana in prezent lucrez pe platformele marine Petromar Costanta cu grupa 1 de munca. Cand pot sa ies la pensie?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 20:09, 19 Septembrie 2010
Interventie moderator:
:rtfm:
ion leonte:

1. Daca citeati regulamentul de postare ati fi vazut ca nu procedati corect deschizand un topic nou pentru fiecare completare a mesajului.
2. Pe noi ne derurati si ne faceti sa ne plimbam de la un topic la altul iar dvs. nu veti intelege nimic.
3. Intrati pe topicul initial (acesta) si folositi butonul "raspunde".

ion leonte a scris:
sunt nascut in 1957.
Ultima modificare: Duminică, 19 Septembrie 2010
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie limita de varsta. Pricop St Pricop St - Am lucrat din 1978 si pina in prezent, numai in industria petroliera - interventii sonde petrol si gaze la Schela Moreni, 7 ani in Gr.2 si 34 ani in Gr. ... (vezi toată discuția)
Cand pot iesi la pensie? ContSters295942 ContSters295942 Buna ziua Vin cu rugamintea de a ma lamuri cind pot iesi la pensie , F,23.11.1957 28 ani lucrati din care 8ani gr,2 multumesc (vezi toată discuția)
Care este varsta de pensionare in conditiile in care exista si o vechime ca rezervist malvin1956 malvin1956 Am inceput serviciul in1975 si, la 31 august 1976, in urma examenului de admitere, am devenit elev al Scolii Militare de Ofiteri Activi a Ministerului de ... (vezi toată discuția)