avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ROG RASPUNS URGENT
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ROG RASPUNS URGENT

buna ziua,
sunt medic rezident anul 1 angajata din data de 1.01.2007 la SUJ Vaslui - anterior am lucrat in perioada 01.06.2006-31.12.2006 la o firma privata cu carte de munca. din data de 16.07.2007 am intrat o luna in concediu prenatal apoi am nascut in data de 16.08.2007 si ulterior am ramas in concediu de lauzie pana inn data de 17.11.2007 iar incepand cu 18.11.2007 am cerut sa intru in concediu pentru cresterea copilului. intrebarea este am dreptul la prima de stabilitate acordata cadrelor medicale, prima stabilita prin hotarare de guvern? daca da, cum imi pot cere dreptul de la spitalul platitor in conditiile in care aceasta prima a fost acordata personalului angajat acolo iar eu nu am primit-o?
va multumesc
Cel mai recent răspuns: elenaprofir , utilizator 13:30, 17 Decembrie 2007
va multumesc mult pentru sfaturi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 304/2008 atlantiana atlantiana Am aflat de curand de existenta Legii 304/2008 (M.Of. nr.848/17 decembrie 2008) si am citit-o. Am vazut ca prevede un spor de incordare psihica de 25% pentru ... (vezi toată discuția)
Stabilitate in domeniul sanitar marinescu adrian marinescu adrian mai este in vigoare HG 578/2008- privind stabilirea cuantumului primei de stabilitate pentru personalul din sistemul sanitar, precum si a modului de acordare ... (vezi toată discuția)
Urgent iubisbb iubisbb Fiind o unitate sanitara cu deficit de personal in partea medicala si fiind conditionati de OUG.nr.34/2009, care spune ca putem angaja numai daca avem 7 ... (vezi toată discuția)