avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... probleme cu vecinii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

probleme cu vecinii

am si eu o intrebare: vecinii desfasoara activitati economice in apartament (ceva legat de tipografie) si fac galagie toata noaptea. problema este ca nu pot sa ma adresez politiei deoarece galagia nu depaseste un anumit numar de decibeli. dar e un zgomot constant, f iritant (ca de masina de cusut) care se aude in permanenta toata noaptea si din cauza caruia nu putem dormi. unde ne putem adresa?
multumim anticipat.
Cel mai recent răspuns: ContSters478 , utilizator 23:02, 16 Decembrie 2007
Am explicat clar de ce le antifonau. SA NU RUGINEASCA!!!
E greu de inteles? Tratamentul cu vopsea antifonica, insa, din denumire, se vede clar ca scopul principal era de izolare fonica.
AI PRICEPUT?
Asa cum bine ai gandit tu initial.
Dar faptul ca faci pe grozava pe forum e jenant. Tu iti vezi greselile? Cel putin greselile de interpretare sunt ceva de neimaginat.
Tu esti serios, din pacate! :(( asta ne duce la documente juridice prost argumentate... dar poate totusi nu lucrezi in domeniu... :">
Ai op logica... de fier antifonat! Sau necorodat? :O

Te contrazici si te certi cu cine-ti pica pe forumul asta.
Esti cea mai tare. Am citit multe postari ale tale.
Toti sunt prosti, tu insa ... esti perfecta.
Te contrazici si te certi cu cine-ti pica pe forumul asta.
Esti cea mai tare. Am citit multe postari ale tale.
Toti sunt prosti, tu insa ... esti perfecta.
Esti de acord sa deschid un topic cu toate greselile fale pe care le-am intalnit pe forum?
Si altul cu ineptiile pe care le-ai scris?
Ar fi interesant un asemenea topic unde sa vanam unul altuia greselile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am urmarit topicul forumului, insa nu am gasit lamuriri ... Cosminfg2796 Cosminfg2796 Buna ziua! Am urmarit topicul forumului, insa nu am gasit lamuriri in speta mea. Am achizitionat un apartament intr-un bloc,constructie noua si ... (vezi toată discuția)
Buna dimineata, am un vecin de apartament care in afara de faptul ... Lungu Ionela Lungu Ionela Buna dimineata, am un vecin de apartament care in afara de faptul ca toata ziua urla, nici macar noaptea nu doarme vorbid continuu destul de tare, fapt care ... (vezi toată discuția)
Vecini care șicanează , rog un sfat Ionelache Ionelache Am o vecină deasupra noastră cu 2 copii adolescenți care mă șicanează mai ales după ora 22:00-08:00 , adică bubuie , ciocane , tropăie trag scaunul ... (vezi toată discuția)