Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... gaj inscris in AEGRM?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

gaj inscris in AEGRM?

Un contract de gaj cu deposedare trebuie inscris in Arhiva Electronica de Garantii Reale Mobiliare, sau nu? multumesc.
pentru publicitate si opozabilitate: da
Este mai sigur pentru creditor sa-l inscrieti (chiar cu deposedare fiind).