Forum Discuţii juridice Executare silită intrebare
Discuție deschisă în Executare silită

intrebare

buna, lamuriti-ma va rog, daca se poate executa silit cineva( in urma unei amenzi de parcare neplatita
) fara o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila?
Da,este perfect legal.

andymaurul
Da, si se intampla frecvent executarea silita a cetatenilor. Mai jos aveti un articol in acest sens:
[ link extern ]
Da. Amenda ajunge la organul fiscal. Acesta intocmeste titlul executoriu potrivit legii. Nu mai este necesar titlul executoriu.