Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... RECUNOASTEREA DIPLOMELOR UNIVERSITARE ROMANESTI IN ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

RECUNOASTEREA DIPLOMELOR UNIVERSITARE ROMANESTI IN SPANIA

BUNA ZIUA! VAROG FRUMOS AS DORI SA AFLU CE ANUME TREBUIE SA FAC PENTRU CA DIPLOMA DE LICENTA OBTINUTA IN ROMANIA LA FACULTATEA DE DREPT SI STIINTE ADMINISTRATIVE "NICOLAE TITULESCU" DIN CADRUL UNIVERSITATII DIN CRAIOVA ,SA FIE OMOLOGATA PE TERITORIUL STATULUI SPANIOL. SPECIALIZARE-DREPT,ANUL ABSOLVIRII 2010-SESIUNEA FEBRUARIE.DIPLOMA DE ABSOLVIRE SE AFLA INCA LA SECRETARIATUL UNIVERSITATII.
sabina_naciu@yahoo.com, utilizator
Dupa ce o veti ridica de la secretariat, o traduceti si o apostilati.Apoi vedeti ce va mai trebuie pentru echivalare, in situatia in care doriti sa va angajati acolo.
Detalii privind echivalarea diplomelor (studii preuniversitare, profesionale, universitare) in Spania le puteti gasi aici :
[ link extern ]