avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ce trebuie sa fac dupa ce am cumparat o firma(fara ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ce trebuie sa fac dupa ce am cumparat o firma(fara datorii).multumesc

ce trebuie sa fac dupa ce am cumparat o firma(fara datorii).multumesc
Cel mai recent răspuns: ANALIROMAN , utilizator 10:09, 11 Octombrie 2010
dati drumu' la activitate, ca vi se strang, oricum, datorii:rolleyes:
..=D>...si sa va luati o contabila buna :D
sau un contabil ,nu neaparat o contabila.
:)
succes !
cereti o fisa pe platitor la adm fin de care apartineti
daca este nevoie..... Cerere de înregistrare a domiciliului fiscal al contribuabilului (OMFP 262/2007)
Formular 050 Cererea se depune în cazul în care domiciliul fiscal este diferit de domiciliul sau sediul social, ori în cazul în care contribuabilul îşi schimbă domiciliul fiscal declarat anterior. Se depune la organul fiscal în a cărui rază teritorială se află noul domiciliu fiscal şi va fi însoţită de documente care să facă dovada deţinerii sau ocupării legale a spaţiului pentru noul domiciliu fiscal. Se completează într-un singur exemplar.
...verificati vectorul fiscal....si la 25.10 se incheie trim III...deci...declaratii...
O zi buna!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare sediu social (administratia financiara) Tunadro Tunadro Buna ziua! Tocmai am schimbat sediul social al firmei dintr-un sector in altul (Onrc). In urma acestei schimbari, ce mai am de facut la Administratia ... (vezi toată discuția)
Declaratia 050 maria51 maria51 am cesionat partile soc a unei firme catre o pers juridica in urma acestui proces schimbindu se administratorul firmei si sediul firmei.de la circa fiscala de ... (vezi toată discuția)
050 ContSters126873 ContSters126873 in ce timp trb sa depun decaratia 050 dupa cesiunea SC la finnte? (vezi toată discuția)