Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale 050
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

in ce timp trb sa depun decaratia 050 dupa cesiunea SC la finnte?
Cererea se depune în cazul în care domiciliul fiscal este diferit de domiciliul sau sediul social, ori în cazul în care contribuabilul îşi schimbă domiciliul fiscal declarat anterior. Se depune la organul fiscal în a cărui rază teritorială se află noul domiciliu fiscal şi va fi însoţită de documente care să facă dovada deţinerii sau ocupării legale a spaţiului pentru noul domiciliu fiscal. Se completează într-un singur exemplar.

Prin analogie cu alte termene, probabil 30 zile. Instructiunile ANAF nu precizeaza.