avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cine face inscrierile in carnet pentru insp. de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cine face inscrierile in carnet pentru insp. de resurse umane?

Buna ziua,
Sunt inspector de resurse umane la o firma si sunt si angajat in acelasi timp.
Am si eu o intrebare:cine trebuie sa faca inscrierile in carnetul meu de munca?am voie sa fac eu, sa pun eu parafa?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:27, 9 Martie 2011
Nu scrie nicaieri ca nu aveti voie sa faceti acele inscrisuri. oricum, la plecarea din unitate, directorul va semna pentru verificarea inregistrarilor facute.
Daca dvs.aveti drept de semnatura si parafa, puteti face inscrisuri si pt. propria persoana. Si daca sunteti inspector de resurse umane pt.unitatea respectiva.
Aveti facut acel curs prin care vi sa dat dreptul sa completati in carnetele de munca?
Daca da, atunci trebuie sa aveti si aprobare privind pastratrea si operarea carnetelor de munca la sediul societatii emisa de ITM.
..eu am uitat sa zic de curs. Multumesc pt.completare.
va multumesc pentru raspuns.

Alte discuții în legătură

Problema stupida cu cartea de munca mihai.ciuraru mihai.ciuraru Buna ziua, Am incercat sa iau un credit bancar zilele astea, iar cei de la banca pretind ca ar fi o problema cu cartea de munca: Pe ultima pagina, in ... (vezi toată discuția)
Carnet munca, calcul vechime Ela Pacurar Ela Pacurar Buna ziua, V as ruga sa ma ajutati cu o informatie, daca este posibil: La primul meu angajator am lucrat din anul 1995 pana in anul 1998.Pe cartea de ... (vezi toată discuția)
Carnete de munca si posturi AnnaMaria_ru AnnaMaria_ru am doua intrebari 1) Carnetele de munca vor mai trebui completate pe hartie sau vor fi in format electronic din 2011? Si trebuie urmat inca vreun curs la ... (vezi toată discuția)