Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cine face inscrierile in carnet pentru insp. de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cine face inscrierile in carnet pentru insp. de resurse umane?

Buna ziua,
Sunt inspector de resurse umane la o firma si sunt si angajat in acelasi timp.
Am si eu o intrebare:cine trebuie sa faca inscrierile in carnetul meu de munca?am voie sa fac eu, sa pun eu parafa?
Multumesc!
Nu scrie nicaieri ca nu aveti voie sa faceti acele inscrisuri. oricum, la plecarea din unitate, directorul va semna pentru verificarea inregistrarilor facute.
Daca dvs.aveti drept de semnatura si parafa, puteti face inscrisuri si pt. propria persoana. Si daca sunteti inspector de resurse umane pt.unitatea respectiva.
Aveti facut acel curs prin care vi sa dat dreptul sa completati in carnetele de munca?
Daca da, atunci trebuie sa aveti si aprobare privind pastratrea si operarea carnetelor de munca la sediul societatii emisa de ITM.
..eu am uitat sa zic de curs. Multumesc pt.completare.
va multumesc pentru raspuns.