Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Joc telefon
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Joc telefon

Buna seara,

Am o problema: mi-a venit o idee destul de buna pentru un joc de telefon, dar pentru a vinde acest joc am nevoie de ajutorul unei companii din domeniul acesta, problema mea este ca ar trebui sa imi expun ideea, iar acestia ar putea sa faca ei jocul (pe baza ideei mele) si eu sa raman cu buza umflata. Exista ceva care m-ar putea proteja de acest lucru?

Va multumesc!
Un complex de documentatii - contracte care sa va protejeze ideea dvs.

Ca si principiu ideile de afaceri nu sunt protejate legal in romania, dar exista modalitati contractuale prin care puteti sa va protejati.

Situatia dvs. se incadreaza perfect in specializarea mea juridica . Pentru o eventuala colaborare [EDITAT]
trope_doi, utilizator