Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Mandat administrator, radiere punct de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Mandat administrator, radiere punct de lucru/deschidere punct de lucru nou, prelungire sediu social

Buna ziua!

Va rog frumos sa ma ajutati!!

Sunt angajata la o societate comerciala, am descoperit in dosarele de "corporate" ale firmei diverse probleme si am fost "investita" cu obligatia rezolvarii lor:

1/ A expirat mandatul adiministratorului
2/ A expirat sediul social (contractul de imprumut de folosinta incheiat intre adimnistratorul societatii ca pers fizica si societate)
3/ a expirat punctul de lucru (care ulterior trebuie radiat si deschis un alt punct de lucru nou)
4/ Inregistrare punct de lucru nou

Va rog sa imi spuneti care sunt actele care trebuie depuse la registrul comertului, care dintre acestea trebuie sa fie semnate de un avocat/jurist, care sunt termenele de depunere si care ar fi amenzile pe care trebuie sa le plateasca firma pentru neregulile de mai sus.

Mentionez ca nu am calitatea de jurist/avocat si ca trebuie sa ma ocup de ambele firme ale sefului meu (la una este asociat unic iar la cealalta este asociat cu tatal sau).

Astept cu interes raspunsul dumneavoastra!!

Va multumesc!
certificat fiscal de la primarie ca spatiul are impzitele platite.

Nu există aşa ceva. Este irelevantă situaţia obligaţiilor de plată la bugetul de stat.
Se confundă ori cu adeverinţa de rol, ori cu certificatul de sediu.

Alberto Kurtyan