Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Procedura de reconsiderare activitati independente in ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Procedura de reconsiderare activitati independente in dependente

Noi modificari aduse codului fiscal:

1. La articolul 7 alineatul (1) punctul 2 după subpunctul 2.2 se introduce un
nou subpunct, subpct. 2.3, cu următorul cuprins:
„2.3. Procedura de aplicare a prevederilor art.7 alin.(1) pct.2 subpct.2.1. şi
subpct.2.2. din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificările şi completările ulterioare se stabileşte prin ordin al preşedintelui Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală, în conformitate cu prevederile Ordonanţei Guvernului nr.92/2003 privind Codul de procedură fiscală, republicată, cu modificările şi completările ulterioare.”

[ link extern ]
Popu, utilizator
Am cautat proiectul pe site-ul Guvernului si al MFP. Nu am gasit nimic. Ne puteti trimite un link cu trimitere pe site-urile respective?
Va multumesc.
Ordinul cu procedura nu cred ca a aparut inca pe ceva site.
Link-ul spre ordonanta este pus mai sus in primul mesaj, deasupra la "ultima data editat de ...".
[ link extern ]
Da, este un link catre "Evenimentul Zilei". Am citit proiectul. Ma gandeam insa ca ar fi fost normal ca acest proiect sa apara si pe unul din site-urile institutiilor implicate in elaborarea acestui act normativ. Poate doar si pentru a fi supus dezbaterii publice asa cum este legal si normal.