Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Pot fi vandute cd-urile prin ardere (burn) in afara ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Pot fi vandute cd-urile prin ardere (burn) in afara tarii?

Sunt un mic producator de cd-uri audio in format mp3 cu opere ale unor autori romani. Cd-urile sunt inregistrate la ORDA si sunt realizate prin compresie - acesta fiind singurul procedeu admis de ORDA pe teritoriul tarii noastre . Recent am primit o propunere de a comercializa astfel de cd-uri si in afara tarii, mai precis in Italia.
Intrebarea mea este daca pot comercializa in Italia si cd-uri realizate prin ardere ( burn) la o masina pe care am achizitionat-o personal ?

Va multumesc anticipat
Andreea
"Intrebarea mea este daca pot comercializa in Italia si cd-uri realizate prin ardere ( burn) la o masina pe care am achizitionat-o personal ?"
Nu inteleg pentru ce masina ?
Explicati, in principiu nu.