Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Denumire ONG in limba engleza
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Denumire ONG in limba engleza

Buna ziua,

Vreau sa infiintez un ONG si doresc ca denumirea acestuia sa fie formata din 2 cuvinte in limba enlgeza. Intrebarea mea este urmatoarea: este permis ca denumirea ONGului sa fie in alta limba decat romana (respectiv engleza in cazul meu).

Va multumesc anticipat!
este permis, însă prin cererea pentru acordarea disponibilităţii denumirii, veţi afla dacă denumirea ONG-ului există deja, situaţie în care va trebui să optaţi pentru altă denumire.
Va multumesc frumos pentru raspuns.
Va doresc numai bine!