Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Curtea de Apel
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Curtea de Apel

Cum pot ataca o sentinta potrivnica ,a Curtii de Apel[,dupa ce la instanta de fond am cistigat un proces in legatura cu drepturile banesti ale colegilor mei pt.ultimii 3 ani],aceasta autosesizindu-se din oficiu si incadrindu-ma la alt punct al articolului 283[nerespectare de CCM] din Codul Muncii, cu drept de a da in judecata in termen de 6 luni,drept ce s-a prescris.Mentionez ca ceilalti colegi din tara [societatea la care lucram are puncte de lucru in toata tara] au cistigat aceste drepturi banesti,si le-au primit.Mai pot face ceva?Poate conducatorul unitatii[de stat] sa faca ceva pt. a indrepta ce justitia din Romania nu a putut face?Raspundeti-mi va rog , daca mai este o cale de atac a sentintei?
Mihaill, utilizator
nu hot. jud. sunt diferite ci apararile :)
Mihaill a scris:

sa inteleg ca pentru aceeasi cauza se pot da hotariri diferite ?[cauza a fost identica la Iasi, Constanta,Brasov,Craiova,Suceava,Buzau,Timisoara,Bacau ,dar cu verdict diferit la Iasi fata de celelalte].Rog sa-mi da-ti un raspuns daca mai pot ataca sentinta Curtii de Apel.

Daca ati fi citit mai bine raspunsul meu ati fi vazut care sunt conditiile de admisibilitate a revizuirii pentru acest motiv ... nu vad unde este tripla identitate , parti, obiect si cauza?