Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt din portofel
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt din portofel

buna seara! am si eu o intrebare: in urma cu 2 zile i'am "sustras" colegului de camera, din camin 1 mil din portofel. intrebarea este, ce ar putea face politia in cazul de fata?
cam nimic ptr ca e aproape imposibil de demonstrat fapta josnica pe care i-ati facut-o propriului coleg !
multumesc de raspuns. banii au fost inapoiati.
Da-mi voie sa iti spun ca "asa ceva NU se face"
- Banii si hartiile de valoare sunt considerate bunuri mobile si, in consecinta, pot constitui obiectul material al furtului
Furtul se pedepseste cu inchisoare de la 6 luni la 15 ani.
Merci de avertisment. imi poti da si un raspuns la intrebarea mea te rog?
va pot pot intocmi dosar de furt in cazul in care se demonstreaza